5:6
    Matěj MIKŠOVSKÝ
    (Špaček)

Náchod potrápil Tatran, Black Angels rychle rozhodli

Pohárové utkání Náchoda s Tatranem (PČF 2021) | foto: Vojta Pop/Florbal Primátor Náchod

I během posledního srpnového víkendu naplno pokračovalo dění ve vrcholové fázi Poháru Českého florbalu. Program tohoto týdne odstartoval v úterý duel Kladna s Libercem, ve kterém potvrdili roli favorita Severočeši. Navázat na superligového kolegu se o den později podařilo i Black Angels a střešovickému Tatranu, který však o výhru v Náchodě bojoval do poslední chvíle.

Liberec v úterním duelu vyškolil Kladno v produktivitě. Obraz hry byl mnohem více vyrovnaný, než samotný výsledek, jehož ráz určil tým zpod Ještědu již v první třetině, kterou vyhrál 4:1 a celkem klidný náskok si udržoval nové zbytku klání. V samotném závěru pak Liberec ztrestal riskující Středočechy a zakulatil svůj gólový příspěvek na deset. Hattrickem se blýskl Vojtěch Wiener, z jehož florbalky také vyšla poslední trefa zápasu.

Po domácí výhře s Ústím nad Labem tentokrát Black Angels zaznamenali triumf na hřišti Hradce Králové. Podobně jako v souboji s Ústím, tak i nyní svěřenci trenérské dvojice Janeček - Pajer rozhodli o své výhře v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Ze hřiště nováčka Národní ligy si nakonec Pražané odvezli výhru 9:3. Snový debut v mužském týmu Black Angels zaznamenal Lukáš Sůva, který se na výhře podílel čtyřmi body.

Výrazně těžší práci absolvoval na hřišti Náchoda střešovický Tatran. Ještě v polovině zápasu totiž domácí tým vedl před zraky 170 diváků 3:2. Během jedenáctiminutovky mezi dvaatřicátou a třiačtyřicátou minutou však Střešovičtí duel čtyřmi brankami překlopili na svoji stranu. Náchodští, hrající Národní ligu, se sice dokázali během poslední třetiny dvěma brankami přiblížit se na rozdíl jediné trefy, kýženou vyrovnávací branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Stejně tak jako v uplynulém ročníku na podzim ale zanechali Primátoři solidní dojem.

Vrcholová část Poháru Českého florbalu

Úterý 23. 8. 2022

Kanonýři Kladno - FBC Liberec 2:10 (1:4, 1:2, 0:4)

Branky: 12. Šefčík, 32. Janda - 8. Valeš, 9. Stránský, 15. Stránský, 18. Wiener, 30. Světlík, 38. Valeš, 54. Wiener, 58. Světlík, 58. Smutný, 59. Wiener. Rozhodčí: Monzer - Procházka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:4. Diváků: 93. Zásahy brankářů: Frühbauer 24 - Műck 17, Chlad 0.

Středa 24. 8. 2022

FbC Hradec Králové - BLACK ANGELS 3:9 (1:4, 0:2, 2:3)

Branky: 19. Koubek, 42. Unzeitig, 51. Erbs - 5. Burian, 13. Obuškevič, 18. Ježek, 20. Sůva, 23. Bačinský, 34. R. Hanák, 47. Doležal, 50. Bačinský, 59. Sůva. Rozhodčí: Vlček - Žofka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 151. Zásahy brankářů: Šimeček 0, Školník 20 - Pfeifer 19.

Florbal Náchod - Tatran Střešovice 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)

Branky: 12. Kříž, 23. Donaj, 25. Špaček, 56. Vlček, 60. Mikšovský - 17. Čelakovský, 24. Péc, 32. Sádlo, 37. T. Hanák, 41. Havlas, 43. T. Hanák. Rozhodčí: Benačan - Šaroch. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 170. Zásahy brankářů: Skalický 43 - Jurco 13.