Znojmo předvedlo velký obrat! První triumf slaví také Gulls a Ústí

Znojemská radost v utkání s Orkou | foto: ASK Orka

Už druhé kolo uzavřela 1. liga mužů. K Torpedu se na čelo neporažených celků přidali také Hradec Králové a Butchis, první bidy v sezoně naopak vybojovali Gullivers a po masivním obratu i Znojmo.

Královéhradečtí florbalisté odehráli epický souboj s Štíry. Domácí si v průběhu klání vybojovali již tříbrankový náskok, který ale Jihočeši dokázali během pár minut smazat, k čemuž jim pomohly i čtyři využité přesilovky, a z utkání se stala přetahovaná až do posledních minut. Rozhodla nakonec 57. minuta a proměněný samostatný nájezd Milana Koubka, který Hradci přihrál druhý triumf v sezoně. Stejně jako Východočeši jsou neporažení i hráči Butchisu. Exsuperligovému týmu vzdoroval nováček z Kopřivnice po dvě třetiny, v té poslední ale pražský kmen nasypal do branky Vikings šest branek. Celkem čtyři zaznamenal odchovanec Prague Tigers David Veleba.

První body zapsali do svých statistik Gullivers, kteří zlomili souboj s Chomutovem až v posledním dějství, kdy zaznamenali tři branky v řadě, na což zareagoval soupeř jen snížením. Po porážce s Butchisem se rehabilitovalo Ústí, které sice po úvodní části v Plzni prohrávalo 0:2, ale pěti trefami v prostředním dějství skóre obrátilo na svou stranu a i přes snahu Slavie již vedení nepustilo. Slušně rozjetý zápas ztratila Orka, která ještě ve 41. minutě vedla 4:1. Pak ale přišel famózní obrat Znojemských, který řídil čtyřmi asistencemi Tomáš Kucharič.

Výsledky 2. kola 1. ligy mužů

FbC Respect Hradec Králové - FBC Štíři Č. Budějovice 7:6 (3:2, 2:0, 2:4)
Branky: 3. Švitorka, 6. Kourek, 9. Gregor, 22. Heger, 36. Kourek, 50. Škeřík, 58. Koubek – 9. Kudláček, 13. Koklar, 44. Kouba, 46. Drobiš, 49. Sedlák, 55. Koklar. Rozhodčí: John – Tichý. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:4. Návštěva: 153. Zásahy brankářů: Völgyi 20 – Bicek 24, Švehla 0.

BUTCHIS - FBC Vikings Kopřivnice 11:3 (2:0, 3:3, 6:0)

Branky: 6. Matoulek, 7. Petráň, 26. Pavlíček, 36. Matoulek, 38. Veleba, 46. Veleba, 48. Veleba, 49. F. Černý, 51. Š. Hronek, 58. Veleba, 60. Čelakovský – 30. Kostelník, 32. Zátopek, 39. Kostelník. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Návštěva: 153. Zásahy brankářů: Bednář 20 – Pinďák 16.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - DDQ Florbal Chomutov 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky: 17. Bouška, 37. M. Ruber, 46. L. Boček, 50. Konrád, 57. Kos - 22. E. Kellermann, 27. Dušek, 59. Fator. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 0:1, navíc Valeš (GUL) 4. Využití: 0:0. Návštěva: 155. Zásahy brankářů: Prokeš 24 - Frühbauer 13.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Florbal Ústí 5:9 (2:0, 0:5, 3:4)
Branky: 5. Mikolášek, 20. Huleš, 55. Huleš, 58. Huml, 59. Mikolášek - 25. Trčka, 30. Esterka, 32. J. Mühlfait, 37. Vondruška, 37. Horn, 48. Fuchsig, 51. Horn, 58. Vondruška, 60. J. Dobosz. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Návštěva: 192. Zásahy brankářů: Dolák 22 - M. Dobosz 21.

ASK Orka Stará Boleslav - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:5 (1:0, 3:1, 0:4)

Branky: 20. Kramel, 25. Pruner, 30. Havlina, 31. Kramel - 28. Vlček, 42. Vavřina, 48.F. Blažek, 54. Š. Blažek, 57. F. Blažek. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Návštěva: 52. Zásahy brankářů: Žáček 13 - Bauer 18.