První liga: Otrokovice rozhodly ve třetí třetině, gólově řádily Hradec i Plzeň

Prvoligové utkání Otrokovic se Znojmem | foto: Panthers Otrokovice

Vstup do nového ročníku první ligy vyšel v neděli dalším třem mužstvům. Původně vyrovnaný souboj rozhodly až v závěrečné třetině Otrokovice, vítězně si přitom vedly také plzeňská Slavie či Hradec Králové. Právě v zápasech posledních dvou jmenovaných týmů padaly dvouciferné počty gólů.

Slavia Plzeň jakožto nováček soutěže nestála před lehkou výzvou. Od Štírů, kteří hrají první ligu pravidelně, se však nenechala nijak zastrašit a pustila se do velké přestřelky. První dějství sice prohrála 2:4, v prostřední části ovšem otočila pěti brankami a vykročila k výhře. Tu navíc potvrdila také dalšími trefami, jež znamenaly úspěch 11:6. Západočechy bodově táhlo především trio Michal Fuchs (2+2), Ondřej Hlinovský a Matěj Švácha (oba 3+0).

Spousta gólů padala i v Hradci Králové, kde Respect postupně zlomil odpor Orky. Zatímco do první pauzy šli domácí za stavu 2:1, o dvacet minut hry později už platil stav 6:1. Drtivý rozdíl navíc rostl i nadále, což znamenalo jasnou výhru Východočechů 10:2. Jejím hlavním strůjcem byli, aspoň co se týče produktivity, Matyáš Velc (1+4) s Adamem Huškem (2+2). V patách se jim pak držel autor jedné branky a dvou asistencí Milan Koubek.

Výsledkově zajímavou bitvu svedli Panthers Otrokovice, kteří hostili Znojmo. Oba mančafty se dlouho přetahovaly o jeden gól a čekalo se, jestli někdo uteče do většího náskoku. Situaci rozsekl až v 58. minutě František Vykopal, díky němuž domácí získali dvoubrankovou výhodu do rozhodujících momentů duelu. Útočník panterů tím završil svůj hattrick, načež přidal ještě jednu pojistku do opuštěné sítě.

Nedělní výsledky 1. kola 1. ligy mužů
FBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:11 (4:2, 0:5, 2:4)

Branky: 3. Drobiš, 4. Králík, 10. Králík, 11. Sedlák, 41. Kouba, 58. Kouba – 8. Fuchs, 11. Švácha, 23. Fuchs, 25. Huleš, 30. Švácha, 34. Hlinovský, 35. Hlinovský, 49. Huml, 50. Švácha, 53. Jeníček, 60. Hlinovský. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváků: 203. Zásahy brankářů: Švehla 18 – Dolák 26. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FbC Respect Hradec Králové – ASK Orka Stará Boleslav 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)

Branky: 4. Dlesk, 15. Hušek, 30. Velc, 31. Sucharda, 35. Kourek, 40. Koubek, 43. Hušek, 45. Wolf, 58. Škeřík, 60. Krejčí – 20. Čech, 47. Bláha. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. Diváků: 134. Zásahy brankářů: Bárta 25 – Nockin 20. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

Goldea PANTHERS OTROKOVICE – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)

Branky: 13. Vykopal, 32. Vykopal, 45. Kokeš, 50. Gál, 58. Vykopal, 59. Vykopal – 8. Blažek, 38. Kucharič, 52. Klimeš. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 220. Zásahy brankářů: Buršík 28 – Pechura 32. MATCH CENTER | OHLASY