Tatran nepřipustil v derby drama, Chodov vyškolil Třinec. Sympatický výkon Dobrušky na body nestačil

Vítkovické florbalistky v Dobrušce, kde zapsaly triumf 3:1 | foto: FBC KAMAT Dobruška

Sobotní program nabízí tři zápasy ČEZ Extraligy. Nováček z Dobrušky pořádně potrápil mistryně z Vítkovic. Chodovské lvice přejely Třinec. Střešovický Tatran dál hledá přemožitelky. Na své půdě si poradil i s pražskými rivalkami z Bohemians.

FBC KAMAT Dobruška - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Rytířky vykročily suverénně za vítězstvím a úvodní minuty si zcela podmanily. Hned po pár okamžicích zvonila za zády Špačkové tyč. Pak se z levého křídla dokázala probít do zakončení Vendula Beránková, která otevřela skóre. Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky zvýšila na 2:0 Jessica Kabelková a dvě a půl minuty před první sirénou ještě využila přesilovku Nela Sikorová, která z mumraje před brankou vytěžila již třetí zásah svého celku, který byl ale nakonec poslední.

Dobruška totiž ukázala, že si zvyká na extraligové tempo a úřadující šampionky ve zbytku duelu zdařile trápila, a to i díky výborně chytající Špačkové. Hned zkraje druhé části se navíc svižnou ranou z levého křídla prosadila Veronika Kyšková. Vítkovice měly dobrou šanci na návrat do třígólového vedení, ale Vendula Maroszová mířila z nájezdu jen nad branku Dobrušky. Stav 1:3 držel dlouhou dobu. V 54. minutě byla blízko ke gólu Buchalová, ale trefila jen horní tyč. V posledních minutách dostaly domácí florbalistky k dispozici početní převahu, ale využít ji nedokázaly. Přesto však zanechaly na hrací ploše velmi dobrý dojem.

Branky: 24. Kyšková – 6. Beránková, 11. Kabelková, 18. Sikorová. Rozhodčí: Duda – Papp. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Špačková 29 – Příleská 13. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Intevo Třinec 14:3 (4:0, 4:0, 6:3)

Chodov od úvodu dával vědět, kdo je v utkání favoritkami. Poprvé skóroval ve čtvrté minutě. Vávrová zachytila nedůraznou rozehrávku a Karolína Lískovcová měla snadnou pozici. Ta samá hráčka pak v jedenácté minutě zamířila z výběhu do protipohybu Pytlíkové a Chodov vedl 2:0. Stav úvodní části pak stanovily dvě trefy, které nedělila ani minuta. Barbora Lovíšková nejprve po standardní situaci procedila zblízka míček do klece a vzápětí se po dalším závaru prosadila Ivana Vachovcová.

Prostřední část nabídla stejný počet branek. Na 5:0 zvyšovala střelou z pravého křídla Andrea Břeská a z podobného místa pak dovršila hattrick Lískovcová. Dvakrát se poté mezi střelkyně zapsala Lucie Baldreichová, která nejprve stála na konci přesilovkové kombinace a posléze zvedla míček pod břevno po výjezdu z rohu.

Oba týmy poslaly do třetí části nové gólmanky. Premiéru v brance Chodova si odbyla Eliška Držíková, místo Simony Pytlíkové nasadil Třinec Dagmar Šteglíkovou. Dál pokračovalo střelecké rodeo domácích, v rámci kterého dokonaly hattrick Baldreichová s Vachovcovou. O gólovou radost se postaraly také Slezanky, za které dvakrát udeřila Tereza Martynková.

Branky: 4. Lískovcová, 11. Lískovcová, 14. Lovíšková, 14. Vachovcová, 32. Břeská, 35. Lískovcová, 38. Baldreichová, 40. Baldreichová, 42. Kovaříková, 46. Kovaříková, 46. Baldreichová, 48. Břeská, 56. Vachovcová, 60. Vachovcová – 45. Martynková, 59. Martynková, 60. Liberdová. Rozhodčí: Cech – Lovacký. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Návštěva: 82. | MATCH CENTER

Logisteed Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Tatran vkročil do pražského souboje s Bohemians ve velkém stylu. Už po třinácti vteřinách dorazil střelu Huskové Lucie Želízková a domácí hráčky vedly. Po 94 vteřinách navíc vypálila Barbora Husková z pravého křídla a Svrčková podruhé sahala pro balonek za svá záda. Klokanky ale rychle kontrovaly a po úniku po pravém křídle se prosadila Lucie Veselá. Ostrý start sliboval pořádnou gólovou metelici, ale v první části již žádná branka nepadla.

Střešovické florbalistky znovu zaskočily své soupeřky na startu druhé části, kdy jim stačilo 23 vteřin k tomu, aby se znovu prosadila Želízková, která trefila balonek ze vzduchu. Krátce před koncem periody ale znovu kontrovaly hráčky v zeleno-bílém. Po standardce skórovala Simona Korbelářová.

Klokanky hned na začátku poslední periody srovnaly. Po dlouhém výhozu Svrčkové si v samostatném úniku věděla rady Nikola Pieczonková. Tatran záhy srovnal díky před brankou důrazné Michaele Mechlové. Definitivní zlom přinesla dvojice branek, které od sebe dělilo jen něco málo přes minutu. Rychlý brejk využila Pavlína Soukupová a poté zaskočila brankářku Bohemians Linda Fuchsová zakončením od půlky. Tatran tak dál kráčí extraligou neporažen.

Branky: 1. Želízková, 2. Husková, 21. Želízková, 43. Mechlová, 53. Soukupová, 54. Fuchsová – 3. Veselá, 36. S. Korbelářová, 42. Pieczonková. Rozhodčí: Buzický – Dolejš. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Návštěva: 256. Zásahy brankářek: Novotná 10 – Svrčková 21. | MATCH CENTER