Nájezdové drama pro juniory! Švédy ukličkoval Bureš

Páteční výsledek na Euro Floorball Tour je zapomenut! Čeští junioři jej odčinili sobotní výhrou v nájezdech nad Švédskem, přestože v utkání už ztráceli tři góly. Rozhodující pokusy proměnil Adam Bureš pěknými parádičkami.

Česko – Švédsko 6:5pn (1:3, 2:1, 2:1)

Oproti předchozímu střetnutí protočili trenéři brankáře a nasadili mezi tyče Miroslava Kovaříka. Svoji zápasovou premiéru v dresu juniorského nároďáku si pak připisuje Elliot Festa. Nástup do duelu však našim hráčům vůbec nesedl, když inkasovali už v první minutě. Švédové navíc nepotřebovali moc času a proměnili také další dvě šance. Češi sice později vzdorovali snížením Daniela Grézla, více toho ale do přestávky nestihli.

Druhá část už byla z pohledu českého týmu lepší. Využil totiž švédských nepřesností a podobně jako v pátek dorovnal na 3:3. Švédové si následně vzali time-out, který jim očividně pomohl – Anton Frejd vystihl ve 34. minutě rozehrávku nedaleko Kovaříka a zkompletoval svůj hattrick.

To klíčové se ovšem dělo ve třetí třetině. Dvěma brankami mezi 44. a 48. minutou se Češi dostali vůbec poprvé v utkání do náskoku a aktivitu drželi i během dalších momentů. Švédové nicméně před koncem zužitkovali hru bez brankáře spojenou s přesilovkou, takže se šlo do nájezdů. V nich se stal klíčovou postavou Adam Bureš, jenž proměnil obě svá střílení a pohlednými triky dotáhl tým za vítězstvím.

„Hodně věcí jsme si museli po Finsku vyříkat, vyhodnotit a dnes se maličko zlepšila naše schopnost reagovat na hru soupeře. Ale pořád to nebylo ono a myslím si, že Švédové úplně nepotrestali naši naivitu a nerozhodnost v některých situacích. Ale jsme rádi, bylo to lepší než včera,” vystihl trenér Ladislav Štancl.

Junioři tak odčinili nevydařenou páteční bitvu a berou velmi cenný výsledek. Na ni mohou navázat v neděli od 8 hodin, kdy završí turnaj Euro Floorball Tour proti Švýcarsku.

Sestava Česka: Kovařík (Kliment) – Tomášek, Wertheim, Feigl, Eliáš, Festa, Kos, Večl – Krejča, Dolejš, Rada – Vařecha, Grézl, Motejzík – Bureš, Bergman, Holásek – Smolka, Stýblo.

Branky: 13. Grézl, 24. Motejzík, 26. Dolejš, 44. Holásek, 48. Bureš, rozhodující nájezd Bureš – 1. Frejd, 4. Frejd, 8. Östby, 34. Frejd, 58. Jensen. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváků: 158. Zásahy brankářů: Kovařík 30 – Hedberg 10. MATCH CENTER